Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Odtworzenie alei czereśniowej w Strzeleczkach

Ponad 60 gimnazjalistów brało udział w czwartek i sobotę w sadzeniu drzewek na alei czereśniowej w Strzeleczkach. Uczniom pomagali rodzice, dziadkowie, nauczyciele, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Bory Niemodlińskie" oraz Wójt Marek Pietruszka i pracownicy gminy.

Projekt "W cieniu czereśni" jest realizowany przez młodzieżową grupę przy Gimnazjum w Strzeleczkach przy współpracy z Urzędem Gminy Strzeleczki, w ramach uruchomionej przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich specjalnej ścieżki tematycznej "Działaj lokalnie. Naturalnie". Do wysadzenia było 350 drzewek czereśni oraz 250 sadzonek jabłoni, grusz i śliw.  

W ramach projektu odbywały się także spotkania nt. pielęgnacji i szczepienia drzew owocowych czy wyjazd do arboretum w Wojsławicach. W ramach projektu zaplanowano jeszcze rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Czereśniowy świat" i budowa domków dla owadów.

 

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności