Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Odtworzenie alei czereśniowej w Strzeleczkach

Ponad 60 gimnazjalistów brało udział w czwartek i sobotę w sadzeniu drzewek na alei czereśniowej w Strzeleczkach. Uczniom pomagali rodzice, dziadkowie, nauczyciele, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Bory Niemodlińskie" oraz Wójt Marek Pietruszka i pracownicy gminy.

Projekt "W cieniu czereśni" jest realizowany przez młodzieżową grupę przy Gimnazjum w Strzeleczkach przy współpracy z Urzędem Gminy Strzeleczki, w ramach uruchomionej przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich specjalnej ścieżki tematycznej "Działaj lokalnie. Naturalnie". Do wysadzenia było 350 drzewek czereśni oraz 250 sadzonek jabłoni, grusz i śliw.  

W ramach projektu odbywały się także spotkania nt. pielęgnacji i szczepienia drzew owocowych czy wyjazd do arboretum w Wojsławicach. W ramach projektu zaplanowano jeszcze rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Czereśniowy świat" i budowa domków dla owadów.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 31-10-2016 13:44 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 02-11-2016 11:28
Przewiń do góryPrzewiń do góry