Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Spotkanie ze Świętym Marcinem

11 listopada jak co roku w Strzeleczkach odbędą się uroczystości ku czci Św. Marcina patrona tejże Parafii. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 17:00 przy placu kościelnym. Na początku wyruszymy pochodem, któremu będzie przewodzić Św. Marcin jadący na koniu. U jego boku pieszo pójdzie żebrak, któremu patron oddał część swojego płaszcza. O oprawę muzyczną przemarszu zadba Orkiestra Dęta ze Strzeleczek.

Pochód przemieszczać się będzie ulicami Kościelną, Słowackiego, Młyńską na Rynek, gdzie wszyscy uczestnicy zbiorą się przy ognisku. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zgromadzonych będzie można tradycyjnie podzielić się rogalikiem i otrzymać darmową kiełbaskę.

Imprezę uświetnią występy teatralne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielinie oraz młodzieży z Gimnazjum w Strzeleczkach, które odbędą się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury.

Na zakończenie odbędzie się dyskoteka dla najmłodszych.

Podczas całego spotkania oprócz tradycyjnego rogalika będzie można posilić się innymi specjałami przygotowanymi przez panie ze Związku Śląskich Kobiet Wiejskich Koło w Strzeleczkach. Dodatkowo będzie możliwość zakupienia ręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych, które poniżej prezentujemy. 

 

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności