Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Śniadanie dało moc też w Strzeleczkach

8 listopada obchodziliśmy wspólnie ze szkołami z całej Polski ,,Dzień Śniadanie Daje Moc”. W tym roku akcja ta odbyła się już po raz szósty. Działania te odbywają się w ramach edukacji zdrowotnej. Najważniejsze cele programu to: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się , jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Klasa IV podczas apelu przedstawiła scenki o tematyce zdrowotnej. Po występach uczniowie w swoich klasach przygotowali smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki i sałatki. Następnie na jednej z przerw odbyło się wspólne, szkolne ,,wielkie” śniadanie.

Mamy nadzieję, że program „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

 

                                                                                                                     Szkoła Podstawowa

                                                                                                                           Strzeleczki

śniadanie daje moc.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 22-12-2016 08:14 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 22-12-2016 08:19
Przewiń do góryPrzewiń do góry