Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Słodko – kwaśne pasowanie

,,Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Strzeleczkach odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Na uroczystość zostali zaproszeni goście: Wójt p. Marek Pietruszka oraz Kierownik Oświaty w Strzeleczkach p. Urszula Matysek. Uczniowie w krótkim przedstawieniu zaprezentowali swoje dotychczas zdobyte umiejętności. Nie mogło obejść się bez kwaśnego cytrynowego ,,eliksiru”, który był egzaminem dojrzałości szkolnej. Podczas części oficjalnej, po ślubowaniu, Wójt p. Marek Pietruszka pasował ,,dużym ołówkiem” dziesięcioro pierwszoklasistów – 5 dziewcząt i  5 chłopców  na uczniów kl. I naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                                Sylwia Kunert

                                                                                                                                  nauczyciel SP w Strzeleczkach

 

pasowanie.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 22-12-2016 08:35 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 22-12-2016 08:41
Przewiń do góryPrzewiń do góry