Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem

2 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach Filia w Mosznej gościł  Zbigniew Masternak- prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg. Miłośnicy piłki nożnej cieszyli się na to spotkanie, ponieważ pan Masternak jest również znanym piłkarzem.

W latach 2011-2013 zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, był trzykrotnie Królem Strzelców Mistrzostw Polski oraz Królem Strzelców Pucharu Polski. Jest kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej. Wydał kilkanaście książek przetłumaczonych na języki: niemiecki, hiszpański, rosyjski, ukraiński, wietnamski, macedoński i bułgarski. 

Obecnie pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym pt.  „Księstwo”.

Spotkanie z młodzieżą gminy Strzeleczki miało charakter warsztatów scenariuszowych. W programie było wprowadzenie do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, konstrukcja, omówienie konstrukcji głównego bohatera. Młodzież  przygotowała własne pomysły scenariuszowe w formie synopisu.  Zbigniew Masternak omówił każdą pracę, chwaląc naszą młodzież za inwencję i bogactwo słów.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzeleczkach. Nie zabrakło wspólnych fotografii.

Masterniak.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 06-03-2017 14:45 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 06-03-2017 14:51
Przewiń do góryPrzewiń do góry