Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Wiosenne spotkanie z czytelnikami

Zabawnie i bardzo wesoło rozpoczęło się wiosenne spotkanie najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach. W oczekiwaniu na wiosnę dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Zajęcza chatka”.

Spektakl opowiadał o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Smutny i przestraszony zajączek błąkał się, szukał ratunku i pocieszenia wśród dzieci. Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem i przy pomocy dzieci, przepędził lisa. Szczęśliwy zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.   Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy zajączka oraz innych zwierząt. Kolorowa scenografia, barwne kostiumy oraz oryginalne maski sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów.

Dodatkowo, na  przywitanie wiosny, Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach, przygotowała słodki poczęstunek.  Dzieci zostały też zaproszone do udziału w imprezach organizowanych w ciepłe, słoneczne dni, w plenerze, w ramach  „Zielonej Biblioteki”.

wiosenne spotkanie z czytelnikami.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności