Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Stop pożarom traw

stop pozarom traw.png

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw, głównie przez rolników. Najczęstszą przyczyną pożarów traw są nieprzemyślane wybryki dzieci i młodzieży oraz brak rozsądku osób dorosłych, które w ten sposób chcą usunąć suchą roślinność z pół i przydomowych działek. Wypalanie traw i zarośli niszczy przyrodę i wbrew obiegowym opiniom, nie przynosi żadnych korzyści. Niesie za sobą także zagrożenie dla ruchu drogowego oraz dla zdrowia i życia ludzi.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie niesie z sobą wypalanie suchych traw oraz pozostałości roślinnych przeprowadzana jest ogólnopolska kampania Państwowej Straży Pożarnej „STOP pożarom traw” w ramach, której uruchomiona została strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl gdzie przedstawione zostały informacje dotyczące zagrożeń wynikających z wypalania traw.

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności