Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Stop pożarom traw

stop pozarom traw.png

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw, głównie przez rolników. Najczęstszą przyczyną pożarów traw są nieprzemyślane wybryki dzieci i młodzieży oraz brak rozsądku osób dorosłych, które w ten sposób chcą usunąć suchą roślinność z pół i przydomowych działek. Wypalanie traw i zarośli niszczy przyrodę i wbrew obiegowym opiniom, nie przynosi żadnych korzyści. Niesie za sobą także zagrożenie dla ruchu drogowego oraz dla zdrowia i życia ludzi.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie niesie z sobą wypalanie suchych traw oraz pozostałości roślinnych przeprowadzana jest ogólnopolska kampania Państwowej Straży Pożarnej „STOP pożarom traw” w ramach, której uruchomiona została strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl gdzie przedstawione zostały informacje dotyczące zagrożeń wynikających z wypalania traw.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 06-04-2017 12:27 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 06-04-2017 12:32
Przewiń do góryPrzewiń do góry