Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Podsumowanie konkursu na Najlepszą Wiejską Filię Biblioteczną

 Na uroczystej gali w  zamku w Rogowie Opolskim wręczono nagrody za udział w I edycji Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszą Wiejską Filię Biblioteczną  w Województwie Opolskim. Honorowy patronat nad konkursem objął marszałek województwa pan Andrzej Buła. Do konkursu zakwalifikowano 22 placówki. Wśród tych  bibliotek znalazła się nasza Filia Biblioteczna w Zielinie.

Filia Biblioteczna w Zielinie rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku. Księgozbiór biblioteki w 2016 roku liczył 7.898 woluminów. Zarejestrowano 248 czytelników, którzy na zewnątrz wypożyczyli 5.613 książek. Filie prowadzi Pani Teresa Pawłowska.

Biblioteka w Zielinie ma najwyższe wskaźniki  zapisu czytelników, wypożyczeń i odwiedzin na 100 mieszkańców w woj. opolskim. Może też  pochwalić się największą ilością zakupionych książek. Organizuje imprezy dla społeczności lokalnej. Współpracuje na co dzień ze szkołą i przedszkolem. Prowadzony przez Panią Teresę Pawłowską Dyskusyjny Klub Książki zdobył cztery ogólnopolskie nagrody za recenzję rysowaną. W październiku została wręczona wojewódzka nagroda za zajęcie I miejsca  na najlepszy scenariusz „Sztuka dyskutowania.”. W ciągu roku biblioteka zorganizowała aż 52 imprezy dla swoich użytkowników.

Tytuł najlepszej filii w województwie przyznano  bibliotece z Zagwiździa,  gmina Murów.

dsc02885.jpeg

Podziękowanie wręcza Wicemarszałek Województwa Opolskiego Stanisław Rakoczy.

 DSC00690.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności