Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.08.2020 r. ( poniedziałek ) Urząd Gminy Strzeleczki  będzie nieczynny.  Za utrudnienia przepraszamy.

Będzie nowy samochód strażacki dla OSP Strzeleczki

6 lipca Wójt Gminy podpisał z Prezes OSP Strzeleczki umowę o udzielenie dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeleczkach na zakup  średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Dzięki dotacji z gminy Strzeleczki w wysokości 340 tysięcy złotych oraz dofinansowaniu ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w wysokości około 300 tysięcy zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach zakupi do końca bieżącego roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Na terenie miejscowości Strzeleczki oraz w jej obrębie znajduje się kilka zakładów pracy, gminne placówki oświatowe, ośrodki zdrowia (w tym: Centrum Terapii Nerwic w Mosznej), miejsca przebywania znacznych skupisk ludzkich (Zamek w Mosznej, Ośrodek Wypoczynkowy w Dobrej), liczne gospodarstwa rolne. Ponadto w niedużej odległości od Strzeleczek znajdują się rozległe tereny leśne Borów Niemodlińskich, obejmujące część terenu Gminy o dużym zagrożeniu pożarowym. Równocześnie siedziba jednostki położona jest w odległości ok. 15km od autostrady A4.

Dlatego też poprzez zakup nowoczesnego pojazdu pożarniczego i jego wykorzystanie, w sposób ewidentny poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy Strzeleczki, a tym samym skuteczność działania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

IMG_7004.jpeg IMG_6998.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności