Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Będzie nowy samochód strażacki dla OSP Strzeleczki

6 lipca Wójt Gminy podpisał z Prezes OSP Strzeleczki umowę o udzielenie dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeleczkach na zakup  średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Dzięki dotacji z gminy Strzeleczki w wysokości 340 tysięcy złotych oraz dofinansowaniu ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w wysokości około 300 tysięcy zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach zakupi do końca bieżącego roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Na terenie miejscowości Strzeleczki oraz w jej obrębie znajduje się kilka zakładów pracy, gminne placówki oświatowe, ośrodki zdrowia (w tym: Centrum Terapii Nerwic w Mosznej), miejsca przebywania znacznych skupisk ludzkich (Zamek w Mosznej, Ośrodek Wypoczynkowy w Dobrej), liczne gospodarstwa rolne. Ponadto w niedużej odległości od Strzeleczek znajdują się rozległe tereny leśne Borów Niemodlińskich, obejmujące część terenu Gminy o dużym zagrożeniu pożarowym. Równocześnie siedziba jednostki położona jest w odległości ok. 15km od autostrady A4.

Dlatego też poprzez zakup nowoczesnego pojazdu pożarniczego i jego wykorzystanie, w sposób ewidentny poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy Strzeleczki, a tym samym skuteczność działania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

IMG_7004.jpeg IMG_6998.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 06-07-2017 13:39 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 07-07-2017 11:56
Przewiń do góryPrzewiń do góry