Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Biblioteka pod chmurką

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaproponowała, w upalny lipcowy czwartek, spotkanie pod chmurką. 60 najmłodszych czytelników, od samego rana,  brało udział w przedstawieniu  interaktywnym  pt. „Czerwony Kapturek”.

Spektakl można było obejrzeć, na scenie biblioteki w moszniańskim zamku. Czytelnicy, razem z aktorami współtworzyli   akcję. Było to znakomite przedstawienie, przygotowane przez krakowskich aktorów, na podstawie bajki Charles’a Perrault’a.

Przedstawienie przybliżyło widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczyło  jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. Dlatego druga część wakacyjnej imprezy odbyła się  przy stawie, wśród drzew . Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach wykorzystała na spotkanie z czytelnikami  środowisko naturalne, krajobraz i przyrodę. Na obszarze gminy Strzeleczki jest ona atutem i darem. Przy zamkowym stawie była możliwość skorzystania z grilla. Każdy mógł posilić się smażoną kiełbaską. Nie zabrakło zimnych napoi, bo temperatura dochodzi  do 30 stopni. W tej gorącej atmosferze wszyscy żegnali się uśmiechnięci i szczęśliwi.

JPEGSpotkanie.jpeg
 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 24-07-2017 13:06 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 24-07-2017 13:37
Przewiń do góryPrzewiń do góry