Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Z wizytą w bibliotekach zachodniej Ukrainy

Na zaproszenie Obwodowej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku pod koniec sierpnia delegacja 5 bibliotekarzy z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zwiedzała biblioteki Zachodniej Ukrainy.

Wśród delegatów znalazła się Bogumiła Becker-Kalicińska, kierownik GBP w Strzeleczkach. Z propozycją wyjazdu wyszedł   dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Tadeusz Chrobak. Była to forma  zrekompensowania wkładu pracy kierownika GBP w Strzeleczkach, w organizację pobytu gości z bibliotek zagranicznych w naszym województwie.

Opiekę nad delegacją przejęła pani Ludmila Babij- dyrektor Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku. Codziennie zwiedzano i poznawano działalność 3-4 bibliotek. Dzielono się doświadczeniami w zakresie dobierania metod pracy z czytelnikiem indywidualnym i grupowym.

Ponadto zwiedzano Iwano-Frakiwsk, miasto do spacerów i jeden z najbogatszych powiatów - Dolina.

biblioteka ukraina.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 13-09-2017 12:11 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 13-09-2017 12:15
Przewiń do góryPrzewiń do góry