Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Strażacka integracja w Dobrej

"Poznajmy się" Polsko Czeski obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych trwał w dniach 19 do 25 lipca w Dobrej, w gminie Strzeleczki. Gościliśmy w tym czasie strażaków z gminy partnerskiej Dvorce w Czechach.

Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach. W obozie uczestniczyło 29 osób, tj. druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Polski (17 osób) i z Czech (6 osób) oraz 4 opiekunów z Polski i dwóch z Czech. Strażacy zostali zakwaterowani w Gminnym Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej.
Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała dla uczestników noclegi, zamówiła wyżywienie oraz zorganizowała wyjazd do Krasiejowa. Opiekunowie zapewnili prowadzenie zajęć strażackich oraz zawodów strażackich w ostatnim dniu obozu. Dla wszystkich uczestników obozu przygotowano koszulki i czapki oraz na zakończenie – pamiątkowe dyplomy i medale. Ponadto najlepszym drużynom wręczono puchary.

Partner czeski – gmina Dvorce – przeprowadziła nabór wśród młodzieżowych strażaków z Czech. Ponadto przez partnera została przygotowana wycieczka, podczas której zwiedzano gminę Dvorce, zaporę i elektrownię wodną, tamtejsze jednostki OSP oraz miejscowośc Stenberk i Bruntal.

 

 

logo plener malarski.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu
państwa. Przekraczamy granice

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności