Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Paweł Beręsewicz zachęcał do czytania

Za sprawą Pawła Beręsewicza dzieci z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Zielinie miały  okazję  przenieść się w świat dziecięcych przygód za pośrednictwem wyjątkowej literatury dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to zrealizowane było w ramach projektu "Dyskusyjne Kluby Książki”  współorganizowanego i współfinansowanego  przez Instytut Książki w Krakowie oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

27 września biblioteka  miała  przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza z Warszawy,  pisarza dla dzieci, młodzieży, poetę, uznanego  tłumacza, leksykografa. Jego najbardziej znane książki to seria o rodzinie Ciumków. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród.

Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Zielinie dowiedziały się, że pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie  zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego. Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej.

Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce i kawie.

Na zakończenie pan Paweł Beręsewicz  rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Na koniec powiedział, że pragnie, aby to spotkanie zostało w pamięci dzieci i zachęciło do czytania.

DSC00909.jpeg   DSC00907.jpeg   DSC00901.jpeg   DSC00898.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 28-09-2017 14:17 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 28-09-2017 14:23
Przewiń do góryPrzewiń do góry