Jan Grzegorczyk - pisarz wielkiej wiary

12 października 2017 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach do Mosznej przyjechał  Jan Grzegorczyk pisarz, publicysta, tłumacz, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych,  współpracownik dominikańskiego pisma " W drodze". Autor książek o duchowości i wierze. Przez wiele lat przyjaźnił się z charyzmatycznym Ojcem Janem Górą z Prudnika. 

Podczas spotkania Jan Grzegorczyk bardzo ciekawie i z humorem mówił o swojej drodze pisarskiej i osobach, które ukształtowały go jako człowieka i jako pisarza. Podkreślił, że swoich mistrzów poznał dzięki współpracy z poznańskim pismem „W drodze”, prowadzonym przez dominikanów, a byli nimi: pisarz, poeta i dramaturg Roman Brandstaetter, dominikanin ojciec Jan Góra czy ksiądz Jan Twardowski. Opowiadał również anegdoty o swoich mistrzach i przytaczał usłyszane od nich mądrości życiowe, którymi w swoim życiu też się kieruje.

Podczas spotkania udowodnił, że jest człowiekiem z niesamowitym poczuciem humoru. Oprócz talentu pisarskiego posiada również muzyczny.

Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek przez autora. 

DSC00958.jpeg   DSC00962.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności