Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła dzieci na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - działającego w Filii Bibliotecznej w Zielinie.

Do biblioteki przybył specjalny gość, pani Monika Płowucha, która jako psycholog pracowała z dziećmi i młodzieżą w Opolskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Suchym Borze.

Do dyskusji wybrana  została książka Dobre i złe sekrety  Elżbiety Zubrzyckiej. 

Omawiana książka  porusza temat  sekretów i tajemnic jakie mają dzieci przed dorosłymi. Które sekrety są dobre a które złe, kiedy należy o nich mówić dorosłym? Odpowiedzi na te i inne pytania wspólnie z autorką książki pomogła  znaleźć dzieciom, zaproszona na spotkanie, pani psycholog Monika Płowucha.

Bezpieczeństwo dziecka w dzisiejszym świecie realnym i  wirtualnym jest  pełne zagrożeń i  dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelczkach  stara się pomoc najmłodszym czytelnikom w zrozumieniu zasad bezpiecznego zachowania i  postępowania.  Dużą rolę w tym zakresie spełnia też odpowiednia lektura.

Mówić czy nie mówić. Kiedy powiedzieć o złym sekrecie i komu?

Najmłodsi czytelnicy doszli do wniosku, że o złym sekrecie należy powiedzieć osobie, której ufamy i należy zrobić to jak najszybciej. Bo najważniejsze jak pisze autorka książki  Dobre i złe sekrety E. Zubrzycka, jest rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać i słuchać.

Podsumowaniem spotkania w DKK było wykonanie recenzji rysowanej do omawianej książki.

spotkanie dkf biblioteka.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności