Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet spis.gov.pl i weź udział w loterii.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Kolejne spotkanie z pisarzem młodego pokolenia

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Mosznej o swojej książce Nowy Świt opowiadał pisarz młodego pokolenia Tomasz Sobania. Po napisaniu książki, powstał problem z jej wydaniem. Koszty, które musiałby ponieść autor, przekraczały możliwości ucznia. Pomogła mu rodzina, znajomi i również pomysł jak zdobyć pieniądze z fundacji. Aby ograniczyć koszty założył z przyjaciółmi wydawnictwo. Dodatkową atrakcją spotkania był film, w wykonaniu pisarza i przyjaciół, ukazujący specyfikę i charakter jego książki.

Tomasz Sobania gościł u nas dwa lata temu ze swoją pierwszą książką Speculo. Spotkanie z czytelnikami rozpoczął od podzielenia się wydarzeniami, które miały miejsce, w jego życiu, przez te ostatnie dwa lata. Dużo czyta, pisze kolejne strony nowej książki, dalsze części Nowego Świtu. Został studentem filozofii na uniwersytecie warszawskim. Sporo czasu zajmują mu spotkania autorskie. Bardzo lubi spotykać się z czytelnikami, bo poznaje przez to wspaniałych ludzi. Swoje książki wręczył pierwszej damie Polski pani Agacie Dudzie. Do wirtualnego programu zaproszony został przez Macieja Orłosia. Czynnie uprawia sport, a ostatnio zasmakował też w skokach z wysokości. Skoczył z 4 tys. metrów. W grudniu spełnia swoje kolejne marzenie. Wyjeżdża do Anglii na spotkania z czytelnikami.

SPotkanie z T. Sobanią.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 29-11-2017 10:40 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 30-11-2017 09:29
Przewiń do góryPrzewiń do góry