Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Dotacje do wymiany źródeł ogrzewania 2021 rok

Informujemy o zakończeniu naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji na rzecz poprawy jakości powietrza.

W przypadku zwolnienia się środków, informacja o możliwości pozyskania dotacji zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie Urzędu Gminy.

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania w roku 2021

            Stosownie do przyjętej przez Radę Gminy uchwały określającej zasady przyznawania dotacji celowych na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Strzeleczki informujemy, że z dniem 4 stycznia 2021 roku rusza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania.

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie dotacji celowej mogą być osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe, będące właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych położonych
na terenie Gminy Strzeleczki.

Dotacji nie podlegają koszty inwestycji polegającej na wymianie węglowych źródeł ogrzewania poniesione przed dniem podpisania umowy z Gminą Strzeleczki na dofinansowanie planowanej inwestycji.

Dotacja udzielana będzie w kwocie:

  • 3 000,00 zł – w przypadku wymiany pieca na kocioł opalany biomasą, olejem opałowym, kocioł elektryczny, gazowy i pompę ciepła;
  • 2 000,00 zł – w przypadku wymiany pieca na kocioł opalany ekogroszkiem.

W 2021 roku na przedmiotowy cel w budżecie Gminy Strzeleczki zabezpieczono kwotę 80 000,00 zł. Wnioski przyjmowane będą w sposób ciągły, aż do wyczerpania środków. Szczegóły dotyczące warunków przyznania dotacji i sposobów jej rozliczenia określać będzie umowa na udzielenie dofinansowania, której wzór został udostępniony wraz z formularzami wniosków i regulaminem. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z „Regulaminem udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Strzeleczki na realizację inwestycji na rzecz poprawy jakości powietrza”.

PDFOgłoszenie o naborze wniosków.pdf
PDFRegulamin udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Strzeleczki na realizację inwestycji na rzecz poprawy jakości powietrza.pdf
PDFWniosek o udzielenie dotacji - os. fizyczne.pdf
PDFWniosek o udzielenie dotacji - wspólnoty mieszkaniowe.pdf
PDFUmowa dotacji - wzór.pdf
 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 17-01-2018 14:37 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 24-03-2021 15:01
Przewiń do góryPrzewiń do góry