Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

I ty możesz zostać bohaterem

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzeleczkach Filia w Zielinie spotkali się najmłodsi czytelnicy aby podyskutować  nad książką Mali bohaterowie - Barbary Gawryluk. Za powieść tę autorka otrzymała nagrodę 112 Award od Międzynarodowej organizacji EENA (European Emergency Number Association).

Dzieci poznały pisarkę osobiście na spotkaniu autorskim w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.         

Książka Mali bohaterowie  zawiera  siedem krótkich opowiadań. Są to dramatyczne historie z udziałem dzieci, które  wydarzyły się naprawdę w różnych  miejscach w Polsce.

Młodzi czytelnicy stwierdzili, że aby zostać bohaterem wcale nie trzeba dokonać wielkich czynów. Można zostać małym bohaterem nie tylko ratując komuś życie, ale np. występując w obronie słabszego kolegi, nie pozwalając dręczyć zwierząt, pomagając starszej osobie. Ważna jest wrażliwość, chęć niesienia  pomocy oraz znajomość numerów alarmowych i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dyskusja „I ty możesz zostać bohaterem”  odbyła się przy słodkim poczęstunku.

Mali bohaterowie 2pion.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 07-05-2018 13:05 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 07-05-2018 13:28
Przewiń do góryPrzewiń do góry