Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Biblioteka w Zielinie najlepsza w województwie

Z przyjemnością informujemy Państwa, że Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach Filia Biblioteczna w Zielinie zajęła I miejsce w konkursie „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”.

Biblioteka mieści się w pięknej, zabytkowej szkole. Prowadzi ją pani Teresa Pawłowska. To czołowe miejsce jest nagrodą dla Pani Teresy Pawłowskiej ale również dla całej społeczności Zielina-Kujawy.

Komisja konkursowa brała pod uwagę  przede wszystkim  wyniki merytoryczne bibliotek za 2017 rok, ale także kwestie dokumentacji bibliotecznej, warsztat informacyjny, zbiory biblioteczne, współpracę z instytucjami, promocję czytelnictwa, przeprowadzone imprezy, stopień komputeryzacji,  jak również  doskonalenie zawodowe.  

10 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Patronat honorowy objął Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego. Dyrektor WBP w Opolu, pan Tadeusz Chrobak ogłosił laureata konkursu. Tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim za 2017 rok zdobyła filia biblioteczna w Zielinie, prowadzona przez panią Teresę Pawłowską. Filia w Zielinie jest agendą udostępniania zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, którą podczas gali reprezentowała pani kierownik Bogumiła Becker- Kalicińska.

Życzenia i podziękowania złożył także gość honorowy, pan Wójt Gminy Strzeleczki, Marek Pietruszka. Podczas prezentacji multimedialnej pokazana została Biblioteka w Zielinie w całej okazałości, z nowoczesnymi, nowymi,  meblami bibliotecznymi i komputerami ufundowanymi przez włodarza Gminy Strzeleczki.

DSC01284.jpeg DSC01298.jpeg

Opublikował(a): Łukasz Borsuk Data publikacji: 11-05-2018 11:39 Modyfikował(a): Łukasz Borsuk Data modyfikacji: 11-05-2018 12:00
Przewiń do góryPrzewiń do góry