Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2018”.

11 lipca miał miejsce wernisaż prac malarskich uczestników „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego”, których gościliśmy przez 10 dni na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej. Artyści ukazali w swoich pracach piękno gminy, a przede wszystkim jej przyrodę oraz zabytki. Malarze pochodzą z różnych krajów: Japonii, Syrii, Ukrainy, Białorusi, Czech, Rosji, Niemiec i Polski, jednak bariera językowa nie przeszkodziła im w integrowaniu się, śpiewali piosenki w różnych językach, a często po prostu porozumiewali się bez słów.

Podczas uroczystości podsumowujących tegoroczny plener malarski Gminę Strzeleczki jako pierwszą w Polsce uhonorowano Dyplomem Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, który został przyznany za wieloletnią współpracę i współorganizację plenerów malarskich, w których uczestniczą artyści ze Wschodu Europy. Również Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka otrzymał z rąk Eugeniusza Brudkiewicza Prezesa Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód  podziękowania za osobisty wkład i zaangażowanie w budowanie poprzez kulturę w serdecznej atmosferze dobrosąsiedzkich stosunków z krajami wschodnimi i zachodnimi.

Obecnie można podziwiać prace artystów w Sali Domu Kultury w Strzeleczkach do dnia 20 lipca w godzinach pracy Urzędu Gminy oraz dodatkowo wystawa będzie czynna w najbliższą niedzielę 15 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy!

IMG_0890.jpeg   IMG_0888.jpeg   IMG_0885.jpeg   IMG_0879.jpeg   IMG_0862.jpeg   IMG_0837.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności