Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Trwa obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla MDP terenu Gminy Strzeleczki

Informujemy Państwa, iż w dniach od 27.07.2018 r. do 05.08.2016 r. na terenie Gminy Strzeleczki odbywa się po raz kolejny już obóz strażacki, szkoleniowo-wypoczynkowy pt. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”.

W obozie, którego organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach uczestniczy 40 osób - są to druhowie w wieku 10-17 lat z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wraz z opiekunami.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz częściowo z budżetu Gminy Strzeleczki.

Celem projektu jest przeprowadzenie szeregu szkoleń oraz zajęć, co zapewni podniesienie kompetencji, umiejętności i kwalifikacji członków MDP podczas obozu oraz przygotowanie ich do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP.

Poprzez udział uczestnicy poznają organizację i specyfikę ochotniczych straży pożarnych oraz regulaminowe zadania MDP i OSP. Ponadto zapoznają się z przyczynami powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, podstawowymi zasadami zapobiegania pożarom w różnych obiektach, poznają podręczny sprzęt gaśniczy, sprzęt stanowiący wyposażenie sekcji gaśniczej OSP, zasady udzielania przedlekarskiej pomocy medycznej oraz zapoznają się z problematyką systemu zaopatrzenia wodnego oraz systemu alarmowania.  

W ramach organizacji pobytu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Dobrej, opiekunowie zapewnili prowadzenie ćwiczeń, zajęć oraz zawodów strażackich, w ramach programu Ochotnicza Straż Pożarna w Strzeleczkach zapewnia dla uczestników noclegi, wyżywienie oraz organizację m.in. wyjazdów i wycieczek.

 

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności