Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Dzieci już pożegnały lato

„Pożegnanie lata” jest podsumowaniem zajęć wakacyjnych organizowanych w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach. Jak co roku wszystkie atrakcje były darmowe m.in. malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, stoisko z doświadczeniami chemicznymi, dmuchańce, animacje dla dzieci. Na płycie boiska odbył się mecz piłki nożnej, w którym wzięło udział 5 drużyn mieszanych (dziewczęta i chłopcy). Rozgrywki trwały po 10 min, ale tyle wystarczyło, aby wyłonić zwycięzców. Na imprezie obecni byli Przewodniczący Rady Gminy Marek Kaliński oraz Sekretarz Gminy Strzeleczki Łukasz Borsuk, który w zastępstwie Wójta Marka Pietruszki wręczył laureatom puchar. Dzieci biorące udział w rozgrywkach sportowych, animacjach czy innych atrakcjach otrzymały talon na watę lub popcorn. Nie zapomniano także o dorosłych, gdyż dla wszystkich rodziców przygotowano kawę i słodki poczęstunek. Na zakończenie odbyło się wielkie grillowanie.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy: sprzętu policyjnego - zaprezentowanego przez dzielnicowego Przemysława Kozłowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach oraz sprzętu i samochodu należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeleczkach. Dużym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się pies ratownik z Krapkowickiej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej. Sajgon dzielnie przedstawił swoje umiejętności, a potem wytrwale pozował do zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w imprezie, którą na pewno powtórzymy za rok.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 03-09-2018 13:46 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 03-09-2018 13:48
Przewiń do góryPrzewiń do góry