Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

W nagrodę wyjazd do zamku w Rogowie Opolskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach w ramach nagrody za zwycięstwo  w konkursie czytelniczym „Przyjaciel Biblioteki” zaprosiła  klasę V  Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach, wraz z wychowawcą Arkadiuszem Kosiorem, na wycieczkę do zamku w Rogowie Opolskim. W planie było zwiedzanie zespołu zamkowo- parkowego i wspólny posiłek.

Pierwsze kroki, cała grupa, skierowała do zamku. Tam bowiem  mieszczą się najcenniejsze zbiory biblioteczne, starodruki, rękopisy, grafika i kartografia zabytkowa.

Atrakcją był 20 minutowy film mówiący o  właścicielach z rodu Haugwitzów, o historii tamtego miejsca i urokliwym parku. Najlepsi  czytelnicy zapoznali  się też  ze stałą wystawą poświęconą historii książki.

01 rogów.jpeg   02 rogów.jpeg

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 11-09-2018 13:33 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 11-09-2018 13:38
Przewiń do góryPrzewiń do góry