Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

II Festiwal Orkiestr Dętych już za nami

W tym roku festiwal połączony był z akcją charytatywna dla Kacperka Pakocy.

Impreza rozpoczęła się spotkaniem dzieci z Mikołajem i przejażdżką saniami, która sprawiła najmłodszym dużo radości. Co prawda renifery zastąpił czerwony traktorek ale uśmiechom, słodkościom i zdjęciom z Mikołajem nie było końca. To nie był koniec atrakcji dla dzieci tego dnia, bo w sali Domu Kultury czekał na dzieci specjalnie przygotowany kącik plastyczny, gdzie mogły miło spędzić czas, wziąć udział w zabawach z doświadczeniami lub dać sobie pomalować buzię.

Po wspomnianej wizycie Mikołaja na Rynku, wszyscy przenieśli się Domu Kultury gdzie można było posłuchać orkiestr dętych działających w powiecie krapkowickim. Pod czujnym okiem i uchem jury, w składzie: Joanna Bassek, Jacek Hornik i Harald Powrósło, orkiestry zaprezentowały swój repertuar. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Walce, Oder Blass Band z Żywocic, Schlesier Brass Band ze Strzeleczek oraz Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A. z Choruli. W przerwie pomiędzy występami orkiestr można było wziąć udział w licznych licytacjach rzeczy i talonów przekazanych przez darczyńców. Największą kwotę z licytacji, bo aż 700 zł. uzyskała koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Można było wylicytować m.in. piłkę i kalendarz z autografem Kuby Błaszczykowskiego, obrazy, sprzęt oraz bony do zrealizowania w sklepach i restauracjach, wejściówki na basen, do kina i filharmonii.  Po  występach orkiestr, jury udało się na naradę, a na scenie zaprezentowała się grupa „Wokaliza” działająca przy Domu Kultury w Strzeleczkach. Następnie wystąpiła Karolina Witek i Grażyna Mierzwa z Krapkowickiego Studia Piosenki. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkich artystów, a jury nagrodziła wszystkie orkiestry pamiątkowymi pucharami oraz vouczerami ufundowanymi przez przychodnię Samed oraz Discoplex A4.

Do akcji włączyły się również szkoły z terenu gminy Strzeleczki, które dostarczyły wspaniałe wypieki przygotowane przez rodziców, z których dochód również znalazł się w puszkach na rzecz Kacperka. Podczas imprezy udało się zebrać kwotę 6554,70 zł i 10 euro, za co rodzice Kacperka będący na imprezie serdecznie dziękowali.

Imprezę poprowadził wspaniały duet, w składzie Dominika Bassek i Adam Niewalda.

Dziękujemy za zaangażowanie dla: Caritas Strzeleczki, Parafii Strzeleczki, OSP Strzeleczki, OPS Strzeleczki, Szkół Podstawowych z gminy Strzeleczki oraz OSP Łowkowice.

1.jpeg   2.jpeg   3.jpeg   4.jpeg   5.jpeg   6.jpeg   7.jpeg   8.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności