Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet spis.gov.pl i weź udział w loterii.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Piknik na Florydzie 2012

W dniu 19 lipca dzieci i młodzież z gminy Strzeleczki w ramach zajęć prowadzonych przez GOK uczestniczyły w wycieczce do Brzegu, gdzie jedną z głównych atrakcji był „Piknik na Florydzie” – poligonie wojskowym. Zajęcia prowadzone były przez żołnierzy Brzeskiego Pułku Saperów, można było strzelać z wiatrówki oraz łuku, brać udział w prezentacji broni i pojazdów militarnych, wziąć udział w pogadankach o niewybuchach, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz uczestniczyć w grach i zabawach na terenie poligonu brzeskich saperów. Ponadto dzieci zobaczyły pokaz psów policyjnych, pokaz pracy strażaków i saperów a także zjadły pyszną żołnierską grochówkę.
W ramach wycieczki dzieci zwiedziły Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, były w kinie a także skorzystały z kąpieli na krytej pływalni.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 20-07-2012 09:29 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 20-07-2012 09:31
Przewiń do góryPrzewiń do góry