Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Relacja z Dni Gminy Strzeleczki

W sobotę, 1 czerwca, wzorem lat poprzednich, festyn z okazji Dni Gminy Strzeleczki rozpoczął się od rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży. W biegu o Puchar Wójta Gminy Strzeleczki, zorganizowanym we współpracy ze szkołami podstawowymi oraz gimnazjum wzięło udział 145 osób. Wszyscy uczestnicy biegów zostali obdarowani przez organizatorów upominkami. Po zakończeniu sportowej rywalizacji, rozpoczął się koncert dla dzieci pt. „Bajkowy świat smerfów”. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach przygotował dla najmłodszych uczestników imprezy darmowe stoiska z atrakcjami. Najmłodsi mogli tworzyć bańki mydlane czy wziąć udział w quizie z zagadkami. Największe zainteresowanie dzieci budziły jednak stoiska z malowaniem twarzy oraz kolorowymi warkoczykami.

O godzinie 19.00 na scenie pojawił się zespół Bajery, a o 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Eliot.

            W niedzielę obchody Dni Strzeleczek rozpoczęły się o godzinie 14.30 występami młodych artystów z gminy Strzeleczki.  Usłyszeć mogliśmy grupę Wokaliza a także laureatów IV Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej: Milenę Pawliczek, Paulinę Posor, Karolinę Jurkiewicz oraz zespół KEKS. Swój talent zaprezentowały także przedszkolaki ze Strzeleczek. Po ich występie, na scenie pojawiły się grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach, pod opieką pani Joanny Weremko-Forjasz oraz pana Remigiusza Bieleckiego. Nie zabrakło także występu naszych instruktorów. Na zakończenie pokazów dziecięcych, na scenie pojawili się mali karatecy.

Kolejnym punktem programu był występ zwycięzcy X edycji Mam Talent, Lukasa Gogola w duecie z Grzegorzem Kuryłą. Po zakończeniu koncertu akordeonowego, na scenie pojawił się zespół HaNuta, który poprowadził biesiadę śląską. Następnie scenę przejął Toby z Monachium, a jego występ okazał się prawdziwym hitem. Artysta zgromadził ogromną rzeszę fanów, nie tylko z naszej gminy, ale także z całego województwa i porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Wieczorem, o 20.30 na zakończenie obchodów Dni Gminy, na scenie pojawił się jeden z najpopularniejszych zespołów zabawowych – RODOS. Przy ich muzyce mieszkańcy gminy bawili się i tańczyli do późnych godzin nocnych. Ponadto przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli korzystać z innych atrakcji takich jak zjeżdżalnie, dmuchańce, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe i gastronomiczne.  

page1.jpeg   page2.jpeg   page3.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności