Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

Wystawa obrazów „Międzynarodowego pleneru malarskiego Dobra 2019”

          24 lipca br w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzeleczkach miał miejsce wernisaż prac malarskich uczestników „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Dobra 2019”, których gościliśmy przez 10 dni na Ośrodku Wypoczynkowym w Dobrej. Artyści w swoich pracach ukazali piękno Gminy Strzeleczki – przyrodę oraz zabytki . W kolejnym już plenerze brało udział 32 artystów plastyków z Ukrainy, Czech, Rosji, Białorusi i Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Strzeleczki we współpracy z Związkiem Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” Okręg Opolski, z siedzibą w Opolu. 

         Celem organizacji tej imprezy jest stworzenie wspólnych warsztatów malarskich, podnoszenie poziomu artystycznego, promocja regionu i Gminy Strzeleczki, zapoznanie się z kulturą i zabytkami oraz mieszkańcami tego terenu, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk twórczych.

          Podczas uroczystości podsumowujących tegoroczny plener malarski Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka otrzymał podziękowania za osobisty wkład i zaangażowanie w zorganizowanie międzynarodowego pleneru w Dobrej.

            Prace artystów można podziwiać w Sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach do dnia 7 sierpnia w godzinach pracy Urzędu Gminy. Serdecznie zapraszamy !

page2.jpeg   page4.jpeg   page5.jpeg   page16.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności