Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Otwarcie Rynku w Strzeleczkach

Obraz2.png

OTWARCIE RYNKU

5 października o godz. 16.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Rynku w Strzeleczkach po drugim etapie przebudowy.

Przybyłych gości, wśród których nie zabrakło Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Tomasza Kostusia, Starosty Powiatu Krapkowickiego – Macieja Sonika oraz Przewodniczącego Rady Gminy Strzeleczki – Włodzimierza Wolnego, powitał Wójt Gminy Strzeleczki – Marek Pietruszka.

Gospodarz w kilku słowach omówił na czym polegała inwestycja, że została wymieniona nawierzchnia części jezdni i chodników z kostki kamiennej i granitowej. Wykonano również nową kanalizację deszczową. Przy pomniku została zainstalowana nowoczesna lampa solarna.

 Uczestnicy imprezy dowiedzieli się, że wartość przebudowy to 675 079,27 zł brutto, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynosiło 299 292,00 zł. Pan Wójt przedstawił również pokrótce co będzie zrealizowane w trzecim etapie przebudowy rynku, który już niebawem się rozpocznie.

Następnie miały miejsce występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach. Taniec i śpiew najmłodszych mieszkańców Gminy sprawiły, że wszyscy zapomnieli o niesprzyjającej pogodzie za oknem. Dodatkowo nastrój poprawiły animacje dla dzieci, atrakcje w postaci dmuchańców i malowania twarzy. Nie zabrakło również popcornu oraz waty cukrowej. Ponadto na wszystkich czekała kawa, ciasto oraz grill. 

O godzinie 18.00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach wyświetlony został film familijny pt. „Bella i Sebastian 2”

Z powodu padającego deszczu impreza miała miejsce w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach.

 

page1.jpeg   page2.jpeg   page3.jpeg   page4.jpeg IMG_7679.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności