Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet spis.gov.pl i weź udział w loterii.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

„Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego”

loga.png

„Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego”

Gmina Strzeleczki jest partnerem projektu: „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego”, który będzie realizowany do czerwca 2021 r.

We wrześniu rozpoczęliśmy realizację projektu Zielonymi Szkołami na Zamku w Mosznej dla uczniów szkół podstawowych Gminy Strzeleczki. Już niebawem ogłoszony zostanie konkurs przyrodniczo – plastyczny „Bioróżnorodna Gmina Strzeleczki” dla przedszkoli i szkół podstawowych naszego terenu. W grudniu Seniorzy będą mogli zapoznać się z tematyką bioróżnorodności podczas Zielonej Szkoły na Zamku w Mosznej.

W przyszłym roku z racji realizowanego projektu jeszcze bogatszy program działania związany z tematyką bioróżnorodności. Odbędą się konkursy fotograficzne oraz warsztaty i wystawy pszczelarskie. W ramach projektu zostanie opracowana „Inwentaryzacja przyrodnicza gminy Strzeleczki”. Najlepsze prace powstałe podczas konkursu plastycznego zostaną uwiecznione na pocztówkach, powstanie książka Monografia przyrodnicza Gminy Strzeleczki”, opracowana zostanie mapa terenu Gminy Strzeleczki ukazująca najważniejsze siedliska fauny i flory. Podsumowaniem całego projektu będzie festyn gminny – Dni Ziemi.

 

Wartość zadania: 307 338,00 zł

Dofinansowanie: 261 237,30 zł

 

Projekt pn. „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Decyzja nr RPOP.05.01.00-16-0001/17-00 z dnia 31 lipca 2018r.

 

Opublikował(a): Anna Muzykant Data publikacji: 15-11-2019 08:00
Przewiń do góryPrzewiń do góry