Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Cyfryzacja TVP w województwie opolskim

Informacja Wojewody Opolskiego o cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego

      Na podstawie Ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903), od jesieni ubiegłego roku trwa w Polsce proces cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego. Pozwoli on na dostęp do szerokiej oferty programowej, emitowanej przez stacje telewizji publicznej i komercyjnej, przy lepszej jakości obrazu i dźwięku. 
      Na większości terenu województwa opolskiego cyfryzacja telewizyjnego sygnału analogowego nastąpi w dniu 22 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej, bo już 19 marca b.r. proces ten obejmie część terenów gmin Kietrz i Branice w miejscowościach, w których programy telewizyjne w systemie analogowym, są odbierane jedynie z nadajnika Wisła. Najpóźniej, bo 20 maja b.r. cyfryzacja obejmie część terenów gminy Byczyna, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Kaliszu oraz część terenów gminy Polska Cerekiew, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Katowicach.
      Proces wyłączenia sygnału analogowego i przejście na sygnał cyfrowy, wiąże się z koniecznością wykonania przez odbiorców programów telewizyjnych w systemie analogowym szeregu czynności związanych z dostosowaniem anteny telewizyjnej oraz telewizora do odbioru sygnału cyfrowego.
Więcej o cyfryzacji można znaleźć na stronie cyfryzacja.gov.pl
 

01 cyfryzacja naziemnego sygnału.jpeg

02 cyfryzacja naziemnego sygnału.jpeg

Ulotka do pobrania: PDFcyfryzacja naziemnego sygnału.pdf

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 10-04-2013 12:18 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 10-04-2013 12:29
Przewiń do góryPrzewiń do góry