Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Szkoła Promująca Zdrowie

Z przyjemnością informujemy Państwa o sukcesie Szkoły Podstawowej w Dobrej, która otrzymała Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Certyfikat jest wyróżnieniem przyznanym placówkom oświatowym, które należą do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Projekt jest koordynowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

Program Szkoła Promująca Zdrowie koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Program ten cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły.

Każda szkoła promująca zdrowie regularnie przeprowadza diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia całej społeczności szkolnej. Na podstawie jej wyników formułuje priorytetowe problemy oraz planuje swoje działania zgodnie ze zdiagnozowanymi problemami. Podejmuje systemowe oraz długofalowe działania na rzecz promowania zdrowia.

Gratulujemy i życzymy dalszej kreatywności oraz wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz niegasnącego zapału w promowaniu zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej.

 

 

Opublikował(a): Laura Nowotny Data publikacji: 03-09-2021 11:23 Modyfikował(a): Laura Nowotny Data modyfikacji: 03-09-2021 11:20
Przewiń do góryPrzewiń do góry