Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

„Młodzież + Biblioteka” – spotkanie z psychologiem.

Z uczniami gimnazjum spotkał się psycholog Bogusław Konieczny.

spotkanie z psychologiem1.jpeg Prelekcja połączona z warsztatami dotyczyła wiedzy i świadomości czyli tworzenie możliwości dokonywania mądrych, właściwych wyborów. Psycholog odpowiadał na pytania gimnazjalistów, które głównie związane były z problemami szkolnymi, dojrzałością fizyczną i nie nadążającym za nią rozwojem psychicznym. Młodzi ludzie szukają podstawowych informacji w Internecie lub wśród rówieśników. Fachowa pomoc i odpowiednia literatura daje możliwość właściwego zrozumienia tematu.
Młodzież narażona jest na wiele trudnych i stresogennych sytuacji w szkole. Na ich stan mentalny i podejście do szkoły wpływa ponadto podejście rodziców, często zbyt wygórowane, oczekiwania  i współdziałanie społeczne obejmujące kontakty z rówieśnikami oraz z nauczycielami. Problem radzenia sobie z używkami, narkotykami. Wszystkie te czynniki mogą stać u podstaw stresu, kryzysów, zaburzeń emocjonalnych, wreszcie nerwic, fobii - tłumaczy  Bogdan Konieczny
Pani Anna Hauk oraz biblioteka  podejmują działania mające na celu pomoc w  radzeniu sobie gimnazjalisty ze zbiorem czynników związanych z zagrożeniem.
Biblioteka stara się być takim miejscem, gdzie o złych skutkach nałogu, stresujących sytuacjach, wszystkich problemach związany z dojrzałością fizyczną,  młodzież może rozmawiać i szukać pomocy. Więź tę „młodzież + biblioteka” warto chronić i pielęgnować- podkreślają organizatorzy spotkania.

Bogumiła Becker-Kalicińska

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności