Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Budowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Dobra – ul. Łąkowa i Kolejowa wraz z przebudową dróg bocznych od ul. Kolejowej

IMG_9251.jpeg

W dniu 17.07.2014r. została podpisana umowa na zadanie pn.: „Budowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Dobra – ul. Łąkowa i Kolejowa wraz z przebudową dróg bocznych od ul. Kolejowej”. W ramach powyższego zadania zostanie gruntownie przebudowana ul. Łąkowa i Kolejowa w Dobrej wraz z łącznikiem pomiędzy tymi ulicami oraz dwie drogi boczne od ul. Kolejowej. Obecnie ul. Łąkowa i Kolejowa są utwardzone tłuczniem, żwirem itp., natomiast budowa nowej drogi będzie polegać na wykorytowaniu i wykonaniu podbudowy z kamienia łamanego (grubość 35 cm) oraz dwóch warstw asfaltu (grubość 8 cm). Łącznik pomiędzy ulicami zostanie wyprofilowany oraz zagęszczony a następnie zostaną ułożone 2 warstwy kamienia łamanego po 10 cm każda.

Łącznie w ramach niniejszego zadania ul. Łąkowa, Kolejowa oraz drogi boczne od ul. Kolejowej zostaną utwardzone betonem asfaltowym – całkowita długość 648 m, natomiast łącznik między drogą ul. Kolejowa a Łąkowa zostanie utwardzony kamieniem łamanym na długości 237 m.

Powyższa inwestycja znacząco poprawi dojazd zarówno do pobliskich gruntów rolnych jak i domostw mieszkańców.

Wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc – wartość inwestycji 235.878,62 zł netto, 290.130,70 zł brutto.

Powyższe zadanie będzie dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych) w kwocie 205.000,00 zł.  

Termin wykonania prac – do dnia 30.09.2015r.

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności