Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Zabawa i nauka ze smokiem wawelskim

5 sierpnia 2015 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach Filia Biblioteczna  w Racławiczkach zawitał ogromny zielony smok, z długim ogonem, którym omiótł podłogę i nogi dzieci przybyłych do biblioteki. Dodatkowo głośno tupał, kręcił z niezadowoleniem głową i wydawał głośne  głodowe jęki. Miał ochotę na smaczne jedzonko.

Ponad 60 najmłodszych czytelników uczestniczyło w spotkaniu ze smokiem wawelskim. Biblioteka zaproponowała spektakl „Legenda o smoku wawelskim” a następnie warsztaty plastyczne „ Bajkowy smok”. Widowisko ze smokiem w roli główniej, jest najbardziej znaną krakowską legendą. Dzieci poznały jak ważną rolę w życiu spełnia przyjaźń i zachowanie wartości moralnych. Były również świadkami dodatkowych efektów, które można osiągnąć poprzez  wspólne działanie i odwagę.

Znakomite opracowanie tekstu, piękna autorska muzyka, barwne stroje i ciekawe rekwizyty stworzyły  atmosferę nauki i rozrywki. Inscenizacja w wykonaniu krakowskich aktorów, przybliżyła dzieciom kulturę związaną z Krakowem,  a tym samym z historią naszego kraju. 

Po słodkim poczęstunku, uczestnicy spotkania, ci, którzy do Racławiczek przyjechali z całej gminy autobusem i ci na rowerach i piesi, wykonywali papierową  recenzję do obejrzanego przedstawienia. Pod kierunkiem pani Anny Faszynki powstały wspaniałe smoki ziejące ogniem. Tą papierową cudaczną postać, dzieci zabrały ze sobą, jako  pamiątką po wizycie smoka w bibliotece.

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

01 smok.jpeg   02 smok.jpeg

 

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności