Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Laureaci kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

zachowaj_trzexwy_umysl.jpeg

 

 

 

 

W tym roku uczniowie szkół mieszczących się na terenie gminy Strzeleczki wzięli udział w 15. Jubileuszowej edycji Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, sfinansowanej z budżetu gminy. Hasło przewodnie brzmiało „Grajmy w jednej drużynie”.

Główne cele kampanii to:

 • Przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom ryzykownym, jak sięganie po alkohol, papierosy czy inne środki psychoaktywne
 • Wzmacnianie procesu edukacyjnego i wychowawczego w szkołach
 • Wspieranie rozwoju osobowości uczniów
 • Rozwijanie umiejętności nawiązywania współpracy z rówieśnikami
 • Motywowanie młodzieży do podejmowania działań nas rzecz środowiska lokalnego i pozytywnego kierowania swoim życiem.

Kampania skierowana była również dla dorosłych mieszkańców – nauczycieli i rodziców, którzy zobowiązani są do pomocy i przygotowania dzieci i młodzieży do świadomego kierowania swoim postepowaniem i wyposażenia w umiejętności właściwego reagowania.

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mieli możliwość udziału w konkursach przygotowanych przez biuro Kampanii ZTU. Konkursy ulotkowe, literacko plastyczne, internetowe, fotograficzne to tylko kilka z wielu zabaw, w jakich mogły uczestniczyć dzieci i młodzież z gminy Strzeleczki.

Wśród laureatów z całej Polski znaleźli się również uczniowie naszych szkół.

Są to:

 • Mateusz Serafin, Szkoła Podstawowa w Komornikach, otrzymał piłkę do siatkówki w konkursie ulotkowym ZDROWE ZAGRANIE – gdzie należało odpowiedzieć na 5 pytań związanych z siatkówką.
 • Ewelina Proszek, Szkoła Podstawowa w Dobrej,
 • Alicja Nocoń, Szkoła Podstawowa w Dobrej,
 • Karolina Jurkiewicz, Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach
 • Emilia Koszyk, Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach
 • Anna Reinosch, Szkoła Podstawowa w Dobrej

Każda zwyciężczyni otrzymała grę planszową 15 sposobów na nudę w konkursie plastyczno – literackim WARTO POMAGAĆ, gdzie zadaniem było narysować i opisać dlaczego warto pomagać i jak robić to skutecznie. 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czynnego udziału w realizowaniu założeń Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 18-09-2015 07:54 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 18-09-2015 07:58
Przewiń do góryPrzewiń do góry