Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Dzieci kochają Czerwonego Kapturka

01 cz kapturek.jpeg   02 cz kapturek.jpeg

 

 

 

Najmłodsi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach i Filii Bibliotecznej w Dobrej mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawione przez aktorów z Krakowa. Nie była to jednak klasyczna wersja bajki, taką jak wszyscy znamy, lecz przedstawienie pełne humoru, żartów i zaskakujących sytuacji. Aktorami były także dzieci, które podczas przedstawienia przebierały się za Czerwonego Kapturka, gajowego, przymierzały maskę wilka i aktywnie uczestniczyły w spektaklu.

Przedstawienie było niezwykle udane, co potwierdzały uśmiechy widoczne na twarzach dzieci przedszkolnych. Spektakl ten wystawiany był dwukrotnie. Drugą grupą widzów byli uczniowie klasy pierwszej szkół podstawowych: w Strzeleczkach i  w Dobrej.

Dzieciom klas pierwszych również spodobał się żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, niezwykle pogodny, bogaty w  morał. Wskazywał też na piękno przyrody i podpowiadał jak właściwie zachowywać się w lesie. Uczył, że warto słuchać rodziców  i że nie należy zbytnio ufać nieznajomym.

Podczas drugiej części spotkania  dzieci zostały pasowane na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego dnia otrzymały kolorowe dyplomy i słodki upominek. Na upamiętnienie tego dnia pozowały do zdjęć.

 

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności