Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Otwarcie biblioteki w nowej siedzibie

01 otwarcie biblioteki.jpeg   02 otwarcie biblioteki.jpeg  

 

 

 

W połowie września nastąpiło oficjalne otwarcie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach przeniesionej do nowej siedziby. Jest nią  Szkoła Podstawowa w Komornikach.

Dotychczas biblioteka zajmowała nieduży budynek po byłym przedszkolu. Budynek wymagał remontu a ponadto  mógł być przystosowany jako świetlica, tak potrzebna miejscowości Komorniki- Łowkowice. Tego zadania podjęła się sołtys Renata Majer, przy dużym wsparciu i pomocy sołtysa wsi Łowkowice- Roberta Wyszki. Wspólnymi siłami przenieśli meble biblioteczne, książki do nowego pomieszczenia i zajęli się adaptacją budynku na potrzeby świetlicy. Deklarowali też pomoc finansową przy zakupie nowości książkowych.

Wójt Marek Pietruszka podziękował obecnym na otwarciu biblioteki sołtysom za wkład pracy. Podkreślił też znaczenie tej placówki dla całej lokalnej społeczności. Na uroczystość otwarcia biblioteki przybył również Marek Kaliński- Przewodniczący Rady Gminy Strzeleczki, Urszula Matysek- Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Strzeleczkach, Roman Nocoń- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komornikach oraz bibliotekarki Gminy Strzeleczki.

Świętowanie przeniesienia biblioteki  rozpoczęło się już 10 września od udziału uczniów tamtejszej szkoły w przedstawieniu „Pchła Krętaczka”. Spektakl ten na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach wykonali  aktorzy z Krakowa. Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”  uczy, że  warto pomagać a nie warto oszukiwać. Jest to powieść o  eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa. Kotka, słonia i świnkę oszukuje i  robi im psikusy. Lekka forma wspólnej zabawy z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią została bardzo ciepło przyjęta przez widownię.

  

Bogumiła Becker-Kalicińska

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 29-09-2015 11:54 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 29-09-2015 11:59
Przewiń do góryPrzewiń do góry