Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Zamek w Mosznej

Turystyka

Gminny Ośrodek Wypoczynkowy w Dobrej

Gminny Ośrodek Wypoczynkowy w Dobrej, położony w obrębie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego, oferuje tanie noclegi w pokojach 2 i 3 - osobowych, wyposażonych w WC, łazienkę, natrysk i wnękę kuchenną.


Zamek w Mosznej

O Mosznej krąży wiele legend i w każdej z nich tkwi ziarnko prawdy. Zawiła jest również historia powstania budowli, która zawdzięcza swój ostateczny kształt rozciągniętym na kolejne stulecia etapom prac. Dziś, słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń, Zamek swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarowuje przybywających turystów z kraju i zza granicy.  Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie.


Stadnina Koni Moszna

Stadnina Koni Moszna jest znanym w kraju i za granicą ośrodkiem hodowli koni sportowych. Wyhodowane w Mosznej konie szlachetnej półkrwi startują w zawodach w konkurencji skoków, ujeżdżenia oraz WKKW, mając na swoim koncie liczne sukcesy w kraju i za granicą. Stary park, azalie, okazałe rododendrony, wiele innych egzotycznych gatunków roślin tworzy niezwykły klimat dla położonych na terenie parku obiektów stadniny. 


Trasy rowerowe gminy Strzeleczki

Trasy rowerowe gminy Strzeleczki to 44,6 km oznakowanych ścieżek przez gminę Strzeleczki. Trasy te poprowadzone po istniejących drogach, najczęściej leśnych i polnych, prowadzą poprzez najciekawsze miejsca naszej gminy. 


Noclegi

Miejsca noclegowe w gminie Strzeleczki


Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 05-04-2016 12:05 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 03-12-2020 11:28
Przewiń do góryPrzewiń do góry