Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Wyjątkowa noc w Racławiczkach

4 lipca 2016 roku, Dorota Morawiec, przewodnicząca DFK w Racławiczkach wyszła z wakacyjną propozycją dla tamtejszych dzieci. Noc poza domem, z atrakcjami i wspólnym spaniem. Do tego pomysłu przyłączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach. Koszt pizzy i śniadania częściowo pokryło tamtejsze DFK. Natomiast biblioteka zapewniła ciekawe obcowanie z książką, gry i zabawy literackie, oraz przedstawienie teatralne.

Na dobry początek Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach  zaproponowała zabawę papierem i artykułami ozdobnymi. W ramach prowadzonych w bibliotece zajęć z papieroplastyki Anna Faszynka uczyła dzieci robić ciekawe lampiony rodem z baśni, z Bliskiego Wschodu. Nie zabrakło również gier i zabaw nie tylko literackich. Po wspólnej zabawie przyszła pora na kolację. Do poduszki, na życzenie uczestników wyjątkowej nocy, odbyło się czytanie ulubionych baśni.

Rano, po śniadaniu, była kolejna niespodzianka. Ulubiona przez wszystkich baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” została wystawiona przez krakowskich aktorów. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Publiczność aktywnie uczestniczyła w spektaklu. Widzowie występowali na scenie razem z Królewną Śnieżką, Złą Macochą, leśniczym Hubertem i oczywiście krasnoludkami.  Dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorów, których nagrodziły gromkimi brawami.

Wyjątkowa noc w Racławiczkach, jak zapewniają uczestnicy,  na długo zapadnie w pamięci. Pozostaną pamiątkowe zdjęcia, baśniowe  lampiony i atmosfera wspólnej nocy.

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

noc w bibliotece.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności