Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa - nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: spis.gov.pl. Od 12 maja br. pracę rozpoczęli także rachmistrze spisowi, którzy dzwonią z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odbierz telefon i spisz się u rachmistrza.

Ikona strzałki w dół
Strzeleczki

Plenerowe spotkanie z książką

W ramach spotkań w „Wakacyjnej bibliotece” Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła ulubioną, uznaną pisarkę, tłumaczkę i dziennikarkę Barbara Gawryluk. Autorka książek dla dzieci  jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka i pracuje w Krakowie.

Wakacyjne spotkanie rozpoczęło się 19 lipca, o godz. 10-tej. Blisko 50 dzieci gminy Strzeleczki spotkało się w Dobrej, przy stawie. Czytelnicy ze Strzeleczek przyjechali  na rowerach. Barbara Gawryluk angażowała dzieci do aktywnego uczestniczenia i wspólnego poznawania prawdziwych historii bohaterów jej książek m.in.  foczki Klifki czy świstaka Gwizdka. Było to serdeczne spotkanie z książką i jej autorką, które pozostanie na długo w pamięci i co najważniejsze zachęci do czytania książek. Spotkanie przy stawie zakończyło się długą kolejką po autograf z dedykacją oraz wspólną fotografią.

W drugiej części „Wakacyjnej biblioteki” Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła wszystkich na przygotowany  poczęstunek. Miejsce na tarasie udostępniła tamtejsza restauracja. Najmłodsi czytelnicy, nakarmieni, mogli już ruszyć w drogę powrotną do domów.

Bogumiła Becker-Kalicińska

DOBRA.jpeg DSC00351.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 26-07-2016 13:39 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 26-07-2016 13:43
Przewiń do góryPrzewiń do góry