Rolniku! Ruszył Powszechny Spis Rolny 2020, nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet: https://spisrolny.gov.pl/

Plenerowe spotkanie z książką

W ramach spotkań w „Wakacyjnej bibliotece” Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła ulubioną, uznaną pisarkę, tłumaczkę i dziennikarkę Barbara Gawryluk. Autorka książek dla dzieci  jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka i pracuje w Krakowie.

Wakacyjne spotkanie rozpoczęło się 19 lipca, o godz. 10-tej. Blisko 50 dzieci gminy Strzeleczki spotkało się w Dobrej, przy stawie. Czytelnicy ze Strzeleczek przyjechali  na rowerach. Barbara Gawryluk angażowała dzieci do aktywnego uczestniczenia i wspólnego poznawania prawdziwych historii bohaterów jej książek m.in.  foczki Klifki czy świstaka Gwizdka. Było to serdeczne spotkanie z książką i jej autorką, które pozostanie na długo w pamięci i co najważniejsze zachęci do czytania książek. Spotkanie przy stawie zakończyło się długą kolejką po autograf z dedykacją oraz wspólną fotografią.

W drugiej części „Wakacyjnej biblioteki” Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła wszystkich na przygotowany  poczęstunek. Miejsce na tarasie udostępniła tamtejsza restauracja. Najmłodsi czytelnicy, nakarmieni, mogli już ruszyć w drogę powrotną do domów.

Bogumiła Becker-Kalicińska

DOBRA.jpeg DSC00351.jpeg

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

°C °C

Język strony
Zamów newsletter
Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności