Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Bezpłatne badania na Dożynkach Gminnych w Komornikach

pomiar ciśnienia krwi.jpeg

Podczas Dożynek Gminnych w Komornikach w dniu 2.10.2016r. w godzinach od 13:00 do 17:00 będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia oraz zmierzyć poziom cukru we krwi. Badania dokona personel medyczny z NZOZ SAMED w Krapkowicach. Firma ta obsługuje również wszystkie ośrodki na ternie naszej gminy.

 Pomiar ciśnienia tętniczego pozwala określić, z jaką siłą krew pompowana przez serce uderza o ściany naczyń tętniczych naszego organizmu. Wartość ciśnienia zależy więc od ilości krwi oraz siły, z jaką jest wyrzucana z serca, a także od elastyczności ścian tętnic. Im są one sztywniejsze, tym wyższe jest ciśnienie.

Wartości ciśnienia ulegają ciągłym zmianom w zależności od wykonywanego wysiłku, temperatury ciała, stosowanej diety, stanu emocjonalnego, ogólnego zdrowia fizycznego, a także stosowanych leków.

Wartości ciśnienia tętniczego poniżej 90/60 mm Hg można uznać za prawidłowe, jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy. Jeśli jednak wystąpią zawroty głowy, uczucie osłabienia, dojdzie do omdlenia lub wymiotów, należy skonsultować się z lekarzem.

Badanie poziomu glukozy we krwi to badanie prowadzone w profilaktyce w kierunku cukrzycy, w jej rozpoznawaniu. Kontrola cukrzycy odbywa się także poprzez badanie cukru we krwi. Stężenie glukozy wykonywane jest w stanach hipoglikemii, tzn. przy zbyt niskim stężeniu glukozy we krwi. Poziom glikemii powinno wykonywać się, gdy pojawiają się takie objawy, jak: postępujące zmęczenie, nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, zaburzenia widzenia, niewyjaśniony spadek masy ciała, stany zapalne narządów płciowych, stany zapalne skóry.

Badania te są bardzo ważne, gdy chcemy dbać o zdrowie, dlatego tym bardziej zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych pomiarów  oferowanych podczas Gminnych Dożynek w Komornikach. 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 27-09-2016 14:19 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 27-09-2016 14:22
Przewiń do góryPrzewiń do góry