Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Warto Widzieć, Warto Wiedzieć i finisaż pleneru malarskiego

Kolejne spotkanie z cyklu Warto Widzieć, Warto Wiedzieć, tym razem połączone z finisażem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, odbyło się w niedzielę 16 października. Wójt Gminy Strzeleczki, Marek Pietruszka, przywitał licznie przybyłych gości, na czele ze starostą oraz mieszkańcami gminy Dvorce, artystów ze Związku Artystów Plastyków a także mieszkańców gminy Strzeleczki. Wszyscy mogli podziwiać wspaniały występ absolwentów Gimnazjum w Strzeleczkach jako grupa teatralna "Jeszcze Raz", która przedstawiła spektakl „Przyjazne dusze”, pełną ciepła, mądrości i humoru historię opowiadającą o tym, jak świat materialny przenika się z duchowym a każdy człowiek  ma swojego Anioła Stróża.

Akcja sztuki rozgrywa się w domu, który należał niegdyś do autora popularnych kryminałów – Jacka Camerona oraz jego żony Suzie. Małżeństwo zginęło tragicznie topiąc się w morzu. Po śmierci wracają do swojego domu jako para duchów. Sytuację komplikuje przybycie nowych lokatorów. Dom zostaje bowiem wynajęty młodemu małżeństwu, które spodziewa się dziecka. A to z kolei powoduje lawinę zabawnych, podszytych czarnym humorem sytuacji i nieuchronnie prowadzi do konfrontacji mieszkających w jednym domu par. Z czasem duchy orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to, czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować.  Postanawiają im pomóc, przy wsparciu Anioła Stróża.

Po przedstawieniu pan Adam Zbiegieni, prezes Związku Artystów Plastyków, przedstawił historię związku oraz plenerów organizowanych na terenie gminy Strzeleczki.

Kolejnym punktem programu był występ chóru Lobník z gminy Dvorce z Republiki Czeskiej, który został bardzo gorąco przyjęty przez zgromadzoną widownię. Zachęcona do wspólnego śpiewu publiczność, z ochotą zaśpiewała znane i popularne piosenki.

 

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 17-10-2016 11:05 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 17-10-2016 12:07
Przewiń do góryPrzewiń do góry