Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Prudnickiej w miejscowości Strzeleczki

Gmina Strzeleczki informuje, że zakończono prace na zadaniu inwestycyjnym pn.: „Przebudowa drogi gminnej ul. Prudnickiej w Strzeleczkach”. Prace nad jednym z największych zadań drogowych ostatnich lat, których Inwestorem była Gmina Strzeleczki,  rozpoczęły się w 2015r. od wykonania projektu przebudowy ul. Prudnickiej w Strzeleczkach. Gmina podjęła także rozmowy z Tauron Dystrybucja S.A. o ujęcie w planach inwestycyjnych na rok 2016 przesunięcia słupów energetycznych bliżej granicy działki drogowej aby można było wykonać nowe chodniki już bez kolizji ze słupami energetycznymi. Na podstawie uzgodnień gminy Strzeleczki oraz Tauron Dystrybucja S.A. udało się wykonać powyższą inwestycję – gmina Strzeleczki opracowała projekt przesunięcia słupów energetycznych, projekt przekazała firmie Tauron Dystrybucja S.A., która w miesiącach letnich 2016r. wykonała zadanie.

Realizacja inwestycji drogowej byłaby niemożliwa gdyby nie środki zewnętrzne. Gmina Strzeleczki złożyła w 2015r. wniosek do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu o udzielenie dotacji w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej ul. Prudnickiej w miejscowości Strzeleczki”.  Po akceptacji wniosku gminy Strzeleczki, przystąpiono do przetargu a następnie wykonania przebudowy drogi. W wyniku prowadzonych prac zostało zrealizowane:

 • rozebranie istniejącej nawierzchni bitumicznej, podbudowy, chodników, zjazdów indywidualnych, kolektora deszczowego,
 • wykonano nowy kolektor deszczowy wraz ze studniami rewizyjnymi (po stronie nieparzystych numerów nieruchomości). Po stronie parzystych numerów nieruchomości kolektor deszczowy został wyczyszczony,
 • wykonano po obu stronach drogi nowe nawierzchnie chodników z kostki betonowej o gr. 8 cm,
 • wykonano wjazdy do posesji z kostki betonowej,
 • na wjazdach do posesji gdzie występowało zagrożenie napływu wód opadowych do prywatnych posesji wykonano system odwodnienia liniowego,
 • wykonano dwie warstwy podbudowy o grubości 35 cm,
 • wykonano dwie warstwy asfaltu o grubości 12 cm,
 • we współpracy z firmą Orange Polska S.A., wymieniono stare pokrywy telekomunikacyjne na nowe.

Po przebudowie drogi zdecydowanie poprawi się jakość poruszania zarówno samochodów jak i pieszych. Inwestycja ułatwi mieszkańcom dojazd do Rynku oraz firm znajdujących się na ul. Prudnickiej. W znacznym stopniu poprawi się także estetyka terenu jednej z głównych dróg prowadzących do centrum miejscowości.

 • Wartość przebudowanej drogi: 1.230.898,39 zł z czego dotacja wynosi 615.449,19 zł
 • Prace były wykonywane od 24.08.2016r. do 18.11.2016r.
 • Wykonawca zadania: P.H.U. TRANSKOM Robert Białdyga, ul. Zwycięstwa 1, 47-143 Jaryszów

Ponadto firma Tauron Dystrybucja S.A. wymieniła na ul. Prudnickiej oprawy oświetlenia ulicznego na nowe energooszczędne ledowe, z możliwością regulacji intensywności oświetlenia. W godzinach nocnych, kiedy ruch na drodze jest mniejszy oświetlenie będzie się ściemniać. Zastosowane rozwiązanie praktycznie nie będzie odczuwalne dla użytkowników dróg a wygenerowane przez to zostaną dodatkowe oszczędności. 

Gmina Strzeleczki dziękuje Wykonawcy zadania firmie TRANSKOM z Jaryszowa za sprawne przeprowadzenie inwestycji na ul. Prudnickiej w Strzeleczkach. Pomimo, iż przez dłuższy czas panowały niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki zaangażowaniu pracowników firmy TRANSKOM udało się dotrzymać terminu wykonania prac a jakość wykonania pozostała na wysokim poziomie.

01 przed.jpeg 01 po1.jpeg
02 przed.jpeg 02 po.jpeg
03 przed.jpeg 03 po.jpeg
04 przed.jpeg 05 po.jpeg
11 po.jpeg 12 po.jpeg

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 09-12-2016 13:03 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 09-12-2016 13:20
Przewiń do góryPrzewiń do góry