Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Spotkanie opłatkowe Koła Emerytów.

14 grudnia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach odbyło się przedświąteczne spotkanie zorganizowane dla członków Koła Emerytów i Rencistów w Strzeleczkach.

Członkowie Koła działającego w Strzeleczkach spotykają się na oficjalnych spotkaniach 3 razy w roku, w maju z okazji dnia Matki i Ojca, w październiku, aby uczcić zebrane plony podczas żniw oraz w grudniu tak jak to miało miejsce wczoraj z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Koło liczy 60 członków, którzy chętnie spotykają się na wszystkich uroczystościach. 

Podczas wspomnianego już spotkania świątecznego Emeryci i Renciści mieli okazję wysłuchać koncertu  pieśni i kolęd w wykonaniu Gimnazjalistów pod kierownictwem pani Agnieszki Koliskiej. Obecny był również dyrektor Gimnazjum pan Bernard Riedel, który wyraził swój zachwyt w profesjonalne przygotowanie do występu swoich podopiecznych.

Prezes Koła pan Karol Spałek przygotowuje na każdą uroczystość zestaw pytań dla obecnych mieszkańców. Tym razem zagadnienia nie były łatwe, gdyż dotyczyły terminów:  modernizacji Rynku w Strzeleczkach oraz malowania elewacji Kościoła Parafialnego w Strzeleczkach.  Prawidłowych odpowiedzi udzielili: pan Alojzy Dyrda oraz pani Maria Nowotny.  Druga część pytań została przygotowana przez księdza Proboszcza Jana Buhl i dotyczyła Narodzenia Pana Jezusa.

Członkowie Koła Emerytów i Rencistów podczas swoich spotkań zawsze otrzymują ciepły posiłek, ufundowany przez Urząd Gminy Strzeleczki, w związku z czym  pan Prezes na ręce Wójta Gminy pana Marka Pietruszki złożył serdeczne podziękowania.  Tym razem fundatorem był również Zakład Rzeźnictwo Wędliniarstwo Kostka ze Strzeleczek.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, 
dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności 
oraz samych pogodnych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2017 
członkom Koła Emerytów i Rencistów w Strzeleczkach
oraz wszystkim mieszkańcom gminy

 

                                                                                                                     składa Prezes 
                                                                                                                      Karol Spałek

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 15-12-2016 13:29 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 16-12-2016 08:09
Przewiń do góryPrzewiń do góry