Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Zamek w Mosznej

Jubileuszowy kiermasz

W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziesiąty na kiermaszu bożonarodzeniowym organizowanym wspólnie przez Szkołę Podstawową  i Gimnazjum w Strzeleczkach. Impreza jest na stałe wpisana w kalendarz imprez kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury  i zawsze przypada w pierwszą niedzielę adwentu. Na Jubileusz zaproszeni zostali goście: wójt- Marek Pietruszka, kierownik oświaty- pani Urszula Matysek, ksiądz - Jan Buhl, dyrektorzy szkół - pani Dorota Olszewska i pan Bernard Riedel oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Kaliński.

Na jubileuszowym  kiermaszu można było  zakupić ozdoby świąteczne ,  gazetkę szkolną zredagowaną przez uczniów naszej szkoły z pomocą pani Agnieszki Leśniak- Nowak,  domowe ciasto , pakowane  świąteczne pierniczki.  Były  też słoiki z dżemem dyniowym i smalcem własnej roboty . Na miejscu można było napić się kawy .  W godzinach popołudniowych uczniowie obydwu szkół przedstawili program artystyczny przygotowany przez panią Agnieszkę Leśniak- Nowak  i Honoratę Podżorską.

Zadziwia pomysłowość  i twórczość naszych  rodziców i uczniów. Co roku zaskakują nowymi pomysłami w dziedzinie dekoracji Świąt Bożego Narodzenia. Z przeprowadzonych rozmów w trakcie przygotowań wynika, że rodzice chętnie śledzą  nowinki florystyczne .  Dlatego, chcieliśmy podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym przy organizacji kiermaszu bożonarodzeniowego.  Szczególnie grupie mam, które wyczarowywały piękne stroiki, wianki, choinki z szyszek  i całe mnóstwo innych ozdób oraz tym,  którzy trudzili się w domu przy wypieku ciast i pierniczków świątecznych pakowanych w ozdobne woreczki.

Akcja  bardzo piękna, twórcza  i potrzebna.  Dzięki za­an­ga­żo­wa­niu dwóch szkół , rodziców, uczniów i okazanemu  sercu mieszkańców gminy akcja charytatywna udała się. Inicjatywa ta wesprze Dom Dziecka w Głogówku,  Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu oraz ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.

                                                                                                                      Nauczyciel SP w Strzeleczkach

 

01 kiermasz.jpeg

02 kiermasz.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 22-12-2016 08:44 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 22-12-2016 08:48
Przewiń do góryPrzewiń do góry