Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Spotkanie z pisarką, tłumaczką i dziennikarką

31  stycznia, na zaproszenie  Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, z najmłodszymi czytelnikami spotkała się pani Barbara Gawryluk. Jest uznaną, ulubioną pisarką, tłumaczką i dziennikarką. Autorka książek dla dzieci  jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka i pracuje w Krakowie.

Ostatniego dnia stycznia, o godzinie 10-tej w Filii Bibliotecznej w Mosznej odbyło się spotkanie pisarki  Barbary Gawryluk z uczniami klas II, III szkół: w  Strzeleczkach i Racławiczkach. Pani Barbara Gawryluk zajmująco opowiadała dzieciom o swojej pracy nad książką. Jak zbiera materiały i o czym lubi pisać. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali czytanych przez autorkę fragmentów książek.

 Pani Barbara Gawryluk jest również tłumaczką z języka szwedzkiego. Przetłumaczyła cenioną przez dzieci serię „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się a   nawet uczyli  się podstawowych zwrotów w tym języku. O trzecim zawodzie, dziennikarki radiowej, pani Barbara mówiła już krótko. Dzieci mogły zobaczyć mikrofon z którym się nie rozstaje i poznać jak trzeba się nim posłużyć.

Tego samego dnia, w samo południe, miało miejsce drugie spotkanie autorskie. Tym razem, panią Gawryluk, mieli okazję poznać  uczniowie  Szkoły Podstawowej w Komornikach. Uczniowie pytali  m.in. o ilość napisanych książek.  25 się ukazało, 26 skończona - czeka do druku. Interesowali się też czy wszystkie książki są o zwierzątkach i ile lat już pani Barbara pisze.

Te serdeczne spotkanie z książką i jej autorką na długo pozostaną w pamięci i co ważne zachęcą do czytania książek. Spotkania kończyły się długą kolejką po autograf z dedykacją oraz wspólną fotografią.

 

Bogumiła Becker-Kalicińska

DSC00589.jpeg DSC00585.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 06-02-2017 09:25 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 06-02-2017 09:28
Przewiń do góryPrzewiń do góry