Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Wiosenne spotkanie z czytelnikami

Zabawnie i bardzo wesoło rozpoczęło się wiosenne spotkanie najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach. W oczekiwaniu na wiosnę dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Zajęcza chatka”.

Spektakl opowiadał o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Smutny i przestraszony zajączek błąkał się, szukał ratunku i pocieszenia wśród dzieci. Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem i przy pomocy dzieci, przepędził lisa. Szczęśliwy zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.   Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy zajączka oraz innych zwierząt. Kolorowa scenografia, barwne kostiumy oraz oryginalne maski sprawią, że spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów.

Dodatkowo, na  przywitanie wiosny, Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach, przygotowała słodki poczęstunek.  Dzieci zostały też zaproszone do udziału w imprezach organizowanych w ciepłe, słoneczne dni, w plenerze, w ramach  „Zielonej Biblioteki”.

wiosenne spotkanie z czytelnikami.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 21-03-2017 07:54 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 21-03-2017 07:56
Przewiń do góryPrzewiń do góry