Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Stop pożarom traw

stop pozarom traw.png

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw, głównie przez rolników. Najczęstszą przyczyną pożarów traw są nieprzemyślane wybryki dzieci i młodzieży oraz brak rozsądku osób dorosłych, które w ten sposób chcą usunąć suchą roślinność z pół i przydomowych działek. Wypalanie traw i zarośli niszczy przyrodę i wbrew obiegowym opiniom, nie przynosi żadnych korzyści. Niesie za sobą także zagrożenie dla ruchu drogowego oraz dla zdrowia i życia ludzi.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie niesie z sobą wypalanie suchych traw oraz pozostałości roślinnych przeprowadzana jest ogólnopolska kampania Państwowej Straży Pożarnej „STOP pożarom traw” w ramach, której uruchomiona została strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl gdzie przedstawione zostały informacje dotyczące zagrożeń wynikających z wypalania traw.

 

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 06-04-2017 12:27 Modyfikował(a): Katarzyna Szałecka-Ptak Data modyfikacji: 28-09-2022 12:37
Przewiń do góryPrzewiń do góry