Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

Podsumowanie konkursu na Najlepszą Wiejską Filię Biblioteczną

 Na uroczystej gali w  zamku w Rogowie Opolskim wręczono nagrody za udział w I edycji Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszą Wiejską Filię Biblioteczną  w Województwie Opolskim. Honorowy patronat nad konkursem objął marszałek województwa pan Andrzej Buła. Do konkursu zakwalifikowano 22 placówki. Wśród tych  bibliotek znalazła się nasza Filia Biblioteczna w Zielinie.

Filia Biblioteczna w Zielinie rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku. Księgozbiór biblioteki w 2016 roku liczył 7.898 woluminów. Zarejestrowano 248 czytelników, którzy na zewnątrz wypożyczyli 5.613 książek. Filie prowadzi Pani Teresa Pawłowska.

Biblioteka w Zielinie ma najwyższe wskaźniki  zapisu czytelników, wypożyczeń i odwiedzin na 100 mieszkańców w woj. opolskim. Może też  pochwalić się największą ilością zakupionych książek. Organizuje imprezy dla społeczności lokalnej. Współpracuje na co dzień ze szkołą i przedszkolem. Prowadzony przez Panią Teresę Pawłowską Dyskusyjny Klub Książki zdobył cztery ogólnopolskie nagrody za recenzję rysowaną. W październiku została wręczona wojewódzka nagroda za zajęcie I miejsca  na najlepszy scenariusz „Sztuka dyskutowania.”. W ciągu roku biblioteka zorganizowała aż 52 imprezy dla swoich użytkowników.

Tytuł najlepszej filii w województwie przyznano  bibliotece z Zagwiździa,  gmina Murów.

dsc02885.jpeg

Podziękowanie wręcza Wicemarszałek Województwa Opolskiego Stanisław Rakoczy.

 DSC00690.jpeg

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 18-05-2017 12:06 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 18-05-2017 12:09
Przewiń do góryPrzewiń do góry