Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "Na skróty"
Strzeleczki

W nagrodę do zamku w Mosznej

12 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach zaprosiła III klasę tamtejszej szkoły podstawowej na wspólny wyjazd do Filii Bibliotecznej w Mosznej.  Powód zaproszenia był wyjątkowy, bowiem klasa III w roku szkolnym 2016/2017 wypożyczyła najwięcej książek.

Uczniami tej czytającej  klasy są:  Lukas Arts, Paweł Bachem, Maja Baran, Mariusz Bekiesz, Bartłomiej Cebula, Milena Cieślińska, Samuel Dura, Szymon Golenia, Michał Hajduk, Emilia Kałużka, Wiktoria Kauczor, Karolina Kubiś, Natalia Majewska, Ines Nowak, Natalia Osysko, Pascal Schyboll, Julia Służałek, Rafał Walczyk, Natalia Walner, Julia Woś, Samuel Wrosa, Robert Żok, Emilia Żymołka, Oliwia Żymołka.  Natomiast wychowawcą jest  Pani mgr Małgorzata Kuźnik.

Wjazd autokarowy do zamku w Mosznej, gdzie mieści się Filia Biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, przewidywał zapoznanie się z historią biblioteki, zamku i zwiedzanie. Ważnym punktem wycieczki było obejrzenie przedstawienia teatralnego na podstawie baśni H.Ch. Andersena „Latający kufer”. Na koniec poczęstunek i spacer po parku.

W związku z tym, że w autokarze były jeszcze wolne miejsce klasa III z SP Strzeleczki zaprosiła klasę II i III ze Szkoły Podstawowej w Komornikach.

Wszyscy świetnie bawili się i uczestniczyli razem z krakowskimi aktorami w przedstawieniu „Latający kufer” . Zamek zrobił na nich duże  wrażenie. Zmęczeni i spragnieni, chętnie korzystali z przygotowanego przez bibliotekę poczęstunku.

Z kolei uczniowie zachwycili  nieplanowanym wcześniej występem artystycznym. Opanowali scenę   na której występują, w moszniańskim zamku, znani artyści.

Nagroda za czytelnictwo bardzo spodobała się  klasie III i zaproszonym uczniom z Komornik.

W następnym roku szkolnym Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach też planuje  nagrodę dla aktywnych czytelników.

Bogumiła Becker-Kalicińska

Opublikował(a): Karol Trinczek Data publikacji: 19-06-2017 09:14 Modyfikował(a): Karol Trinczek Data modyfikacji: 19-06-2017 09:15
Przewiń do góryPrzewiń do góry